Siedziba główna: Qingdao, Chiny

Telefon:18669850640

E-mail:info@chinameiliduo.com

Adres: nr 18, Hong Kong Middle Road, dystrykt Shinan, miasto Qingdao, prowincja Shandong, Chiny

Siedziba za granicą:Europa, Polska

Tel:0048-792-870-288

E-mail:chinameiliduo@163.com

Add:Plamd Warszawa——mokotow Cybernetyk1 2#


海外仓

海外仓

Aby być faworyzowanym przez gigantów transgranicznego handlu elektronicznego, zagraniczne magazyny muszą mieć swoje unikalne zalety, więc jakie są ich zalety?

1. Zmniejsz koszty logistyczne

Koszty logistyki wysyłki z magazynów zagranicznych, zwłaszcza wysyłki lokalnej, są znacznie niższe niż wysyłki z Chin. Na przykład w przypadku wysyłki DHL z Chin do Stanów Zjednoczonych kilogram towarów kosztuje 124 RMB, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych tylko 5,05 USD.

2. Przyspieszyć terminowość logistyki

Wysyłka z magazynów zagranicznych może zaoszczędzić czas na odprawę celną, a zgodnie ze zwykłą metodą wysyłki sprzedawcy (DHL 5-7 dni, fedex 7-10 dni, ups 10 dni lub więcej), jeśli towary są wysyłane lokalnie, klient może być 1-3 Odbiór towaru w ciągu dnia, co znacznie skraca czas transportu i przyspiesza terminowość logistyki.

3. Poprawa ekspozycję produktów

Jeśli platforma lub sklep ma własny magazyn za granicą, lokalni klienci zazwyczaj preferują dostawę lokalną przy wyborze zakupów, ponieważ może to znacznie skrócić czas odbioru towaru dla kupującego. posiadają unikalne zalety, zwiększając w ten sposób ekspozycję produktu i zwiększając sprzedaż w sklepie.

4. Popraw satysfakcję klientów

Ponieważ nie wszystkie otrzymane produkty mogą zadowolić klientów. W międzyczasie mogą wystąpić sytuacje, takie jak uszkodzone towary, krótkie przesyłki i niewłaściwe przesyłki. W tej chwili klienci mogą żądać zwrotu, wymiany, ponownego wysłania itp. Sytuacja można regulować w magazynach zamorskich, co znacznie oszczędza terminowość logistyki, na pewnym poziomie może nie tylko odzyskać przychylność kupujących, ale także zaoszczędzić na kosztach transportu i zmniejszyć straty dla sprzedających.

5. Sprzyja rozwojowi rynku

Ponieważ zagraniczne magazyny mogą być bardziej rozpoznawalne przez zagranicznych kupujących. Z drugiej strony, jeśli sprzedający mają marketing szeptany, ich produkty nie tylko będą rozpoznawane przez kupujących lokalnie, ale także pomogą sprzedawcom zgromadzić więcej zasobów w celu rozszerzenia rynku i ekspansji produkty Obszar sprzedaży i zakres sprzedaży.

Oczywiście zagraniczne magazyny to także miecz obosieczny, mający wady i zalety.

1. Opłata za przechowywanie za granicą, którą należy uiścić. Koszt przechowywania w magazynach zagranicznych jest różny w różnych krajach. Wybierając magazyn zagraniczny, sprzedawca musi obliczyć koszt i porównać koszt wymagany przez aktualną metodę wysyłki. Wybierz między dwoma i dokonaj wyboru.

2. Magazynowanie za granicą wymaga od sprzedawców posiadania pewnej ilości zapasów, więc takie produkty specjalnie dostosowane dla niektórych kupujących nie nadają się do sprzedaży za granicą.


能得到跨境电商巨头们的青睐,海外仓必定有其自身特有的优势,那么它的优势具体体现在哪些方面呢?

1、降低物流成本

从海外仓发货,特别是在当地发货,物流成本远远低于从中国境内发货,例如在中国发DHL到美国,一公斤货物要124RMB,在美国发货只需$5.05 。

2、加快物流时效

从海外仓发货,可以节省报关清关所用的时间,并且按照卖家平时的发货方式(DHL5-7天,fedex7-10天,ups10天以上)若是在当地发货,客户就可以在 1-3天 收到货,大大的缩短了运输时间,加快了物流的时效性。

3、提高产品曝光率

如果平台或者店铺,在海外有自己的仓库的,那么当地的客户在选择购物时,一般会优先选择当地发货,因为这样对买家而言可以大大缩短收货的时间,海外仓的优势,也能够让卖家拥有自己特有的优势,从而提高产品的曝光率,提升店铺的销量。

4、提升客户满意度

因为并不是所有收到的产品,都能让客户满意,这中间可能会出现,货物破损、短装、发错货物等情况,这时客户可能会要求,退货、换货、重发等情况,这些情况在海外仓内便可调整,大大节省了物流的时效性,在一定层面上不仅能够重新得到买家的青睐,也能为卖家节省运输成本,减少损失。

5、有利于开拓市场

因为海外仓更能得到国外买家的认可,从另外一方面,如果卖家口碑营销,自己的商品在当地不仅能够获得买家的认可,也有利于卖家积累更多的资源去拓展市场,扩大产品销售领域与销售范围。

当然海外仓也是把双刃剑,有优点,也有自己的不足。

1、必须支付的海外仓储费。海外仓的仓储成本费用,不同的国家费用也不同,卖家在选择海外仓的时候一定要计算好成本的费用,与自己目前发货方式所需要的成本,两者对比选择,进行选择。

2、海外仓储要求卖家要有一定的库存量,所以对一些买家特别定制的这类产品,就不适合选择海外仓储销售。